Adobe

شرکت Adobe رو که دیگه همه می‌شناسن. سایتش رو هم که قریب به اتفاق دست کم یکبار ویزیت کردن. اما شاید تعداد کمی در سایت Adobe عضو باشن. و کمتر از اون کسایی که از سرویس‌های آنلاین آن اطلاع دارن و خیلی کمتر از اون کسایی که از اونها استفاده می‌کنن. به هر حال اگه عضو نیستید و یکی از کاربران فعال برنامه هایش هستید پیشنهاد می‌کنم که عضو شید، خبرنامه‌های خوبی برایتان ارسال میشود، هم از محصولات جدید و آپدیت‌ها خبردار می‌شوید و هم گاهی متن یا ویدئو آموزشی دارد که مثلا فلان آپشن را به فلان چیز فتوشاپ اضافه کردیم و اینطور کار میکند یا اینکه از فلانش چطور می‌توانید بهتر استفاده کنید؛ در هر حال خوب است برای مزاج.

Adobe Kuler

القصه، از سرویس‌های آنلاین Adobe بخواهم بگویم باید از سایت بی‌نظیر kuler شروع کنم که برای طراحان گرافیک بس دندان‌گیر است: سایتی برای ساختن تم‌های رنگی. نیازی به توضیح ندارد که چقدر مهم است این هم‌نشینی رنگ‌ها در طراحی که خود کار بلدان آگاهند.

Adobe Kuler

kuler خیلی راحت طراحی شده و کار کردن با آن بسیار لذت‌بخش است. شما می‌توانید به سادگی آرشیو آن را مرور و سرچ کنید، با ابزارهای آن تم‌های رنگی مورد علاقه خود را بسازید، از آنها استفاده کنید، امتیاز بدهید و با دیگران به اشتراک بگذارید. و جالب‌ترین قسمتش اینکه می توانید تم رنگی خود را از روی عکسی که در کامپیوتر شخصی خود دارید ویا آن را در flickr یافته اید بسازید.
بی‌نظیر اینکه Kuler را می توانید از طریق خوراک RSS آن هم دنبال کنید و حتی یک Widget هم برای برادران و خواهران مک‌بوک دار هم دارد. در این باره می‌توانید اینجا را برای اطلاعات تکمیلی بخوانید.

Adobe Photoshop.com

درباره Photoshop.com همین قدر بگویم که دقیقا یک فتوشاپ آنلاین است بعلاوه یک پروفایل که می‌توانید فایلهایتان را ذخیره و به اشتراک بگذارید. البته فقط تا ۲ گیگابایت فضای مجانی در اختیار دارید. بهتر است خودتان امتحانش کنید.

سرویس‌های بسیار دیگری هم هستند که البته مجانی نیستند. پس در ایران هم طرفداری نخواهد (نمی‌توانند؟) داشت. اما بد نیست به آنها هم نگاهی بیاندازید.

ارسال به بالاترین
جدیدترین‌ها
آخرین نوشته‌ها