طراحی و سرعت در عمل

اسپرینتیگ یا همان سرعت عمل تکنیکی است برای شکستن عادات شخصی در جهت بروز راه‌حل‌های بصری در یک چهارچوب زمانی ثابت و...

اسکمپر: تکنیکی برای انگیزش خلاقیت

اسکمپر، تکنیکی برای برانگیزش خلاقیت و پرورش ایده‌های خام است. می‌توان از این روش برای حل هر مسئله‌ای که با آن روبرو می‌شویم، استفاده کنیم. در اصل، اسکمپر یک فهرست چندمنظوره با سوال‌های ایده‌پروری است که هم بکار بردن آن آسان است و هم بطور شگفت‌آوری قدرتمند است.

نقشه‌کشی از ذهن

این تکنیک توسط تونی بوزان ابداع شده است و نام دیگر آن شکل‌های عنکبوتی است. این تکنیک برای نشان دادن ایده‌ها، اطلاعات، یادداشت‌ها و‌... به طریق دیاگرام‌های درختی به خوبی به کار می‌آید.

۲۰ تمرین برای افزایش توانمندی در «تفکر تصویری»‌

تمرین کاری است که برای رسیدن به مهارتی، بهبود بخشیدن به آنچه داریم و همین‌طور تثبیت در آن شرایط، لازم است که همواره انجام دهیم. در ادامه ۲۰ تمرین برای کسب و افزایش توانمندی در «تفکر تصویری»  می‌آید.

ابعاد و اسامی کاغذهای استاندارد

استاندارد بین‌المللی (ISO) یک سیستم متریک (میلی‌متر) است که همه‌ی کشورها بجز امریکا و کانادا از آن تبعیت می‌کنند. در این دو کشور از استانداردهای ANSL (موسسه‌ استانداردهای ملی امریکا) استفاده می‌شود. در ادامه اسامی و ابعاد مورد تایید هر دو سیستم آورده شده است.

تعاریف: نشانه (لوگو)، نشانه‌نوشته و بیشتر

نقل چند تعریف ساده (مثل نشانه، نشانه‌نوشته، پیام پنهان در نشانه و...) از کتاب کوچک سبز رنگی به نام «فرهنگ مصور طراحی گرافیک» که موسسه نظر منتشر کرده است: «نشانه‌ها نمادهای گرافیکی هستند که برای نمایش هویت شرکت‌ها، کالاها، خدمات یا چیزهای دیگر طراحی می‌شوند...»

پنج قانون مهم تا رسیدن به تایپ صحیح

بسیار دیده‌ام که به فاصله‌گذاری در علائم نوشتاری و حتی کلمات - هنوز هم - بی‌توجهی می‌شود. از آنجایی که رعایت نکردن این قواعد علاوه بر مشکلات خوانشی و دستور زبانی، در «صفحه‌آرایی» هم مشکلات بسیاری می‌آفریند، و همچنین می‌تواند زیرمجموعه‌ی «تایپوگرافی» هم قرار بگیرد...

چگونه با کمک فتوشاپ‌ یک عکس پانورامای کروی‌ بسازیم

اول به نظرم اومد کار دشواری باشه، اما اینقدر ساده و راحت با یک فیلتر در فتوشاپ این کار انجام شد که دلم نیومد به شما هم نگم که شاید گره کاری گشاده شود با همین پست کوتاه؛

چگونه favicon بسازیم و در صفحه وب قرار دهیم؟

یک راهنمای دو قدمی برای ساخت فویکن صفحات وب.

جزئیاتی کلاسیک درباره لینکهای صفحه وب (خصوصا وبلاگ) برای اشنایی و ترغیب به استفاده از امکانات استایل برای دوست داشتنی تر شدن فضای وب؛

1- Color
رنگ لینکها را متفاوت از رنگ متن انتخاب کنید. این متفاوت بودن می تواند از چند پرده تا بیشترین کنتراستها را در بر بگیرد. اما چیزی که در اینجا مهم است هماهنگی آن با رنگ و لعاب صفحه تان است. این را هم بدانید که لینکها عناصر زنده صفحه شما هستند چه خوب که رنگهای زنده و شاد برایشان انتخاب کنیم.

2- Decoration
لینکها را - مگر در موارد خاص - Non-Decoration تعریف کنید: حالت Bold خیلی بی ریخت و ناخوانا است. Underline را هم به کل فراموش کنید،..